Kultura i rozrywka

Zima z kulturą

Zima zwykle bywa traktowana jako okres, który nieszczególnie sprzyja kulturalnym doznaniom. Nic jednak bardziej mylnego! W Jaworznie najbliższe tygodnie pełne będą wydarzeń kulturalnych.

Przedstawienia teatralne, koncerty, spotkania autorskie czy komediowe stand-upy zapewnią rozrywkę jaworznianom w długie zimowe wieczory. Za nami już weekend z dwoma ciekawymi koncertami, które okazały się prawdziwymi hitami. W Domu Kultury w Szczakowej w ramach dekaTONU wystąpiła Natalia Przybysz, natomiast w klubie Relax swoje niemałe umiejętności zaprezentowali jaworznianie z blunt razor.

Relaksujące wieczory w… Relaxie

Klub Relax z kolei nowy rok wita muzycznie i… komediowo. W czwartek 16 lutego czekają nas mocne muzyczne akcenty. Na scenie w Relaxie wystąpi legendarny punkowy zespół Moskwa! Kapela utworzona w 1983 roku przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę koncertuje praktycznie nieprzerwanie od ponad 30 lat. Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, a potem podbijała kolejne sceny, a nawet występowała w… filmach. W ubiegłym roku ukazała się jej kolejna płyta „21 wiek” wydana przez Zima Records. Obecnie Moskwa występuje w składzie Paweł Gumola (wokal, gitara), Kamil Roginski (bas), Radek Jarzyna (perkusja). Dla wszystkich miłośników punkowych rytmów to prawdziwa gratka. Tego samego dnia na scenie gościnnie wystąpi olkuski zespół Do Góry Nogami. Olkuszanie pozostają wierni tradycji oldschoolowego polskiego punk rocka, ale z powodzeniem wzbogacają go o korzenne rytmy rock’n’rolla czy zgoła noise’owe bądź progresywne aranżacje. Punk w wykonaniu DGN to jednak w dalszym ciągu muzyka sprzeciwu. Obecnie zespół gra w składzie: Maciek Fert (wokal, bas), Jacek Graca (gitara, wokal), Jacek Kurzawa (perkusja) oraz Maciej Patrzałek (gitara). Bilety na to punkowe wydarzenie można już nabyć w przedsprzedaży w cenie 30 zł (40 zł w dniu koncertu) bezpośrednio w Klubie Relax oraz na stronie na kupbilecik.pl.

Jeżeli chodzi o komediową stronę – nomen omen – Relaxu, to klub zaprasza 23 stycznia po raz kolejny na stand-up. Tym razem o dobre humory publiczności zadbają Karol Modzelewski z programem „Afryka”, oraz Rafał Banaś jako „Samozwańczy Szakal”. Można spodziewać się ciętego, nieszablonowego humoru i zaskakujących opowieści, które wszystkich powinny wprawić w świetny nastrój. Warto dodać, że impreza przeznaczona jest dla widzów dorosłych, a przynajmniej dojrzałych. Bilety (w cenie 25 zł – przedsprzedaż i 35 zł – w dniu występu) dostępne są w Klubie Relax, a także online.

Spotkania z teatrem i literaturą

Teatr Sztuk tymczasem zaprasza 9 lutego na kolejną odsłonę spektaklu „Ich Czworo”. Ta zmuszająca do myślenia, ale i całkiem zabawna tragifarsa opowiada o losach pewnej rodziny w dniu Bożego Narodzenia oraz dzień po. Mąż-profesor, odsuwa się od życia rodzinnego w kierunku nauk, przez co cyniczna, pełna energii żona, poszukuje pocieszenia w ramionach innego. Niemym świadkiem kryzysu rodzinnego jest ich dziecko – Lila. Bilety na ten spektakl w cenie 25 zł są już dostępne na stronie kupbilecik.pl, natomiast w kasie Teatru Sztuk będzie można je zdobyć od poniedziałku 20 stycznia.

Ostatnio Jaworzno obrodziło literackimi talentami, a pisarze – czy raczej pisarki – z miasta podbijają cały kraj. Niedawno donosiliśmy o kolejnej książce Agnieszki Kaźmierczyk, w poniedziałek zachwycaliśmy się sukcesem Dominiki Słowik, która sięgnęła po prestiżowy Paszport Polityki, a tymczasem prawdziwego asa w rękawie ma kolejna z jaworznickich autorek. Danuta Noszczyńska, bo właśnie o niej mowa, 14 stycznia zaprezentowała swoją kolejną powieść „Nigdy nie jest za daleko”. Pani Danuta nie bez powodu uchodzi za jedną z najbardziej lubianych pisarek literatury kobiecej. Chętnie i często spotyka się też z czytelnikami, z którymi ma zresztą świetny kontakt. W najbliższym czasie Danuta Noszczyńska zaprasza na spotkanie autorskie do Teatru Sztuk. 25 stycznia o godzinie 17:00 autorka bliżej zaprezentuje swoją nową powieść. Będzie to doskonała okazja, by porozmawiać z pisarką, a może przy okazji zdobyć też autograf pod swoim egzemplarzem jej książki.

 

Najnowsze

To Top