Edukacja

Nowe przedszkole zgodnie z planem

We wrześniu 2020 roku do użytku oddane zostanie zupełnie nowe Przedszkole Miejskie Nr 24 w osiedlu Łubowiec. Przedsięwzięcie polega na rozbudowie i przebudowie budynku placówki.

W ramach projektu przewidziano szereg prac budowlanych (nowe konstrukcje, wymianę instalacji elektrycznych, instalacji sanitarnych, systemu ogrzewania i wentylacji, zagospodarowanie terenu, w tym realizację placu zabaw) oraz zakup wyposażenia do sal, rehabilitacji, czy kuchni i nagłośnienia. W wyniku realizacji przedsięwzięcia zwiększy się liczba miejsc w przedszkolach na terenie Gminy.

– To bardzo nowoczesne przedszkole. Po pierwsze jest duże, ma około 1,5 tys metrów kwadratowych powierzchni. Sale są ładne, z dużą ilością okien więc będą dobrze doświetlone. Będzie wyposażone w pompę ciepła i 15 solarów. Pracę tu rozpoczęliśmy 4 listopada ubiegłego roku, a zakończenie planowane jest na lipiec tego roku. Na razie wszystko idzie zgodnie z założonym planem – mówi Krzysztof Dudek z firmy ARCO System Sp. z o.o., kierownik budowy.

Obiekt zostanie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie warunków dla rozwoju edukacji przedszkolnej dla dzieci z niepełnosprawnościami (szczególnie autyzmem i zespołem Aspergera). Wartość prac to ok. 10 mln zł, z czego środki z Unii Europejskiej stanowią ponad 1,5 mln zł. Aktualnie Gmina stara się o podwyższenie kwoty dofinansowania.

Źródło: um.jaworzno.pl 

Najnowsze

To Top