Biznes - inwestycje

Premier Morawiecki w ICB Pharma

W czwartek (30 stycznia) premier RP Mateusz Morawiecki po raz kolejny w ostatnich miesiącach zawitał do Jaworzna. Tym razem odwiedził siedzibę firmy ICB Pharma, która jest jednym z liderów innowacyjności w kraju.

Premier Morawiecki do Jaworzna przybył około godziny 11:00 i zwiedził siedzibę firmy ICB Pharma, mieszczącej się przy ul. Stanisława Lema, a następnie spotkał z dziennikarzami. Pretekstem do spotkania było zwrócenie uwagi na innowacyjność firm, dzięki którym polska gospodarka może się rozwijać. ICB Pharma to rodzinna firma będąca jedną z najbardziej innowacyjnych w branży chemicznej o zasięgu międzynarodowym. Jej korzenie sięgają początków XX wieku i postaci wybitnego polskiego naukowca prof. Wojciecha Świętosławskiego, którego prawnukowie obecnie zarządzają firmą. – Właściciele firmy mają ogromny zapał, ale i historię do kontynuowania, ponieważ są prawnukami Wojciecha Świętosławskiego, słynnego polskiego chemika, fizyka, który dwukrotnie był nawet nominowany do Nagrody Nobla. Warto tutaj przypomnieć wspaniałą polską tradycję – polskich farmaceutów, chemików, w tym także pradziadka panów, którzy tworzą tę wspaniałą firmę, która zaczyna tutaj z Jaworzna promieniować na cały świat – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Obecni właściciele firmy – panowie Tomasz i Paweł Świętosławscy, realizują tradycje rodzinne. W doskonale wyposażonych laboratoriach, naukowcy z ICB Pharma tworzą innowacyjne produkty mające zastosowanie w ochronie zdrowia, higienie sanitarnej, rolnictwie, ogrodnictwie i hodowli zwierząt. Produkty ICB Pharma to nowoczesne rozwiązania, w których wysoka efektywność biologiczna została połączona z minimalizacją niekorzystnych oddziaływań dla ludzi i środowiska. W wielu z nich zastosowano oryginalne i często wysoce zaawansowane technologie. Premier Morawiecki zwrócił uwagę, że właśnie taka innowacyjność jest jednym ze źródeł sukcesu polskiej gospodarki. – Serce rośnie, że mamy w Polsce takie firmy, które mogą odnosić sukcesy światowe. Jestem dumny z tego, że polscy przedsiębiorcy, naukowcy, pracownicy, technicy, inżynierowie potrafią tworzyć takie dzieło. Tutaj, w tej firmie, dostrzegam wspaniały polski potencjał, kreatywność rozwoju gospodarczego opartego o innowacyjne polskie produkty – mówił premier. – Szanowni Państwo, potrzebujemy takich właśnie firm, takiego rozwoju gospodarczego. Źródła naszego sukcesu leżą właśnie w takich przedsiębiorstwach jak to w Jaworznie, jak i w głowach pomysłach naszych naukowców i badaczy – dodał.

Jak się okazuje, Jaworzno jest świetnym miejscem dla otwierania nowoczesnych firm i zachęca przedsiębiorców do odważnych pomysłów. ICB Pharma odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej i wypada życzyć, by inne jaworznickie firmy poszły jej śladem i były dumą miasta i kraju.

Foto: Jaworzno.pl 

Najnowsze

To Top