Kultura i rozrywka

Jarosław Boberek odwiedzi Jaworzno

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza 6 lutego na spotkanie z Jarosławem Boberkiem, popularnym aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym, lektorem oraz reżyserem dubbingu.

Jarosław Boberek do Jaworzna zawita w ramach II Jaworznickiego Festiwalu Komedii. Absolwent PWST we Wrocławiu dzięki swoim umiejętnościom głosowym i aktorskim stał się bardzo rozpoznawalną postacią polskich scen. Występował w Teatrze Studyjnym 83 w Łodzi oraz Teatrze Praga w stołecznym Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny. Obecnie zobaczyć go można na deskach warszawskich teatrów – Capitol, Młyn i Kamienica. W pamięci widzów telewizyjnych mocno utkwiła grana przez niego postać posterunkowego w serialu „Rodzina zastępcza”. Tytuły mistrza i króla dubbingu przyniosły mu role głosowe m.in. Kaczora Donalda (aktor ma wyłączność na wcielanie się w legendarnego bohatera kreskówek w polskiej wersji językowej) i lemura Juliana w serii „Madagaskar”. Jego głos jest również doskonale znany z polskich edycji gier komputerowych, audiobooków oraz reklam.

Wstęp na spotkanie z Jarosławem Boberkiem jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązywać będą wejściówki. Możne je odbierać od piątku 31 stycznia w Punkcie Informacji Turystycznej w Bibliotece Głównej na rynku.

Najnowsze

To Top