Sport i rekreacja

Satori Jaworzno z medalami w turniejach Ju-jitsu i Judo

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno nowy rok rozpoczął udanymi startami w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu oraz w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo, w których wychowankowie trenera Łukasza Proksy godnie reprezentowali jaworznickie barwy, odnosząc wiele zwycięstw i zdobywając kilkanaście medali.

Katowicka hala sportowa MOSiR 2 lutego była gospodarzem pierwszego w tym roku turnieju w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad dwustu zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Jaworznianie rywalizujący w konkurencji fighting oraz newaza oddali serce na macie tocząc wiele widowiskowych walk i zdobywając liczne medale. Na pierwszych miejscach uplasowali się Hanna Kałuża kat. -57kg, Adela Niciarz kat. -52kg, Dawid Machna kat. -46kg, Zofia Machna kat. -28kg oraz Szymon Kałuża kat. -34kg. Drugą lokatę zajęła Karolina Krzysica kat. -63kg natomiast Alan Wściubiak kat. -24kg uplasował się na trzecim stopniu podium. W hali sportowej MOSiR w Sosnowcu 2 lutego odbył się pierwszy w nowym roku Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. Do rywalizacji w olimpijskiej dyscyplinie przystąpiło ponad trzystu sportowców reprezentujących kilkadziesiąt klubów z całego kraju. Wśród rywalizujących zawodników bardzo dobrze zaprezentował się Nikodem Łukajczyk, który w ciężkich bojach wywalczył brązowy medal w kat. -32kg.

Styczniowe turnieje są zawsze dużym wyzwaniem szczególnie dla zawodników, którzy rozpoczynają rywalizację w starszej grupie wiekowej. Trener Łukasz Proksa uważa, że jego wychowankowie stanęli na wysokości zadania a ich postawa na macie dobrze rokuje przed kolejnymi startami m.in. w zbliżających się Mistrzostwach Polski w Ju-jitsu oraz Judo. Gratulujemy medalowych pozycji i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top