Z miasta

Nowe elektrobusy dla Jaworzna

Dwadzieścia nowych autobusów elektrycznych trafi wkrótce do Jaworzna. Firma Solaris wygrała przetarg na zakup 20 elektrobusów, które zasilą flotę PKM Jaworzno.

Trwająca od września kwestia przetargu na zakup nowych autobusów nareszcie dobiegła szczęśliwego końca. Po tym jak w styczniu potwierdzone zostało kupno pięciu mniejszych autobusów, w ostatnim tygodniu udało się dopiąć resztę formalności. 7 lutego potwierdzony został zakup kolejnych 15 elektrobusów i Solaris otrzymał zielone światło na dostawę pojazdów do Jaworzna.

Autobusy elektryczne już na dobre wpisały się w krajobraz Jaworzna i od kilku lat dobrze służą mieszkańcom. PKM Jaworzno stara się regularnie uzupełniać swoją flotę i kupuje kolejne nowe autobusy o napędzie elektrycznym. W najbliższym czasie do Jaworzna trafi aż 20 nowych elektrobusów w dwóch rozmiarach. Przed kilkunastoma dniami udało się ostatecznie rozstrzygnąć przetarg na zakup takich właśnie pojazdów. Jedyna ofertę złożyła firma Solaris z Bolechowa. Co prawda złożona przez nią oferta okazała się droższa, niż zakładano, ale ostatecznie radni zgodzili się na przesunięcie środków z budżetu miasta, umożliwiając tym samym pozytywne rozstrzygnięcie przetargu.

W sumie do Jaworzna trafi 20 autobusów za łączną kwotę 53 800 200 zł brutto. W tym znajdzie się 5 autobusów w rozmiarze MIDI – Urbino 8,9LE electric (od 8 do 10,5 metra), a także 15 elektrobusów rozmiaru MAXI – Urbino 12 electric (12-metrowych). Zamówione pojazdy mają być napędzane wyłącznie elektrycznie i będą w całości niskopodłogowe. Solaris udzieli na autobusy 48 miesięcy gwarancji.

Nowe autobusy dołączą do 23 elektrobusów, którymi dotychczas dysponował PKM Jaworzno. Dzięki zakupowi nowych pojazdów, flota jaworznickiego przewoźnika już w 2/3 składać się będzie z autobusów elektrycznych.

Artykuł pochodzi z gazety: EXTRA 3-2020

 

 

Najnowsze

To Top