Kultura i rozrywka

Ruszają Dni Muzyki Jeunesses Musicales

Najbliższy weekend pełen będzie muzycznych uniesień. W piątek ruszają XXXVIII Jeunesses Musicales organizowane przez Teatr Sztuk w Jaworznie.

Jeunesses Musicales już od lat tradycyjnie zwiastuje przyjście muzycznej wiosny. Teatr Sztuk zaprasza na trzy dni pełne dźwiękowych wrażeń. W tym roku cała impreza rozpocznie się w piątek 21 lutego o godzinie 18:00. Pierwszy dzień otworzy dobrze znana jaworznickiej publiczności Brigitta Wierzbik, która wraz z zespołem Art Music Trio wystąpi w repertuarze Anny German. Sam zespół Art Music Trio nawiązuje do najlepszych utworów tanga argentyńskiego, muzyki francuskiej, filmowej, jazzowej jak i również muzyki klasycznej i rozrywkowej.

W sobotę Teatr Sztuk szczególnie mocno zaprasza najmłodszych miłośników muzyki. O godzinie 18:00 na scenie odbędzie się specjalny koncert dla dzieci „Fiołki w cukrze” Teksty znanych i lubianych autorów pod batutą Aleksandra Brzezińskiego zaprezentuje grupa wokalno-aktorska Teatru Sztuk.

W niedzielny wieczór 23 lutego, na zakończenie tegorocznych Dni Muzyki Jeunesses Musicales na scenie Teatru Sztuk wystąpią muzycy Filharmonii Narodowej – zespół SHIRES, w składzie: Andrzej Sienkiewicz – puzon tenorowy, Krzysztof Kott – puzon basowy i Grzegorz Gorczyca – fortepian. W programie znajdą się utwory takich wykonawców jak: Michael Davis, Robert Schumann, Fritz Kreisler, Carl Friedmann, Brian E.Lynn, Imre Kalman, John Williams, Dave Brubeck.

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne na www.kupbilecik.pl oraz w kasie Teatru Sztuk. Bilety na Jaworznicką Kartę Rodzin Wielodzietnych ze zniżką 50% dostępne tylko w kasie!

Najnowsze

To Top