Bezpieczeństwo

Zwłoki w Parku Gródek

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w Parku Gródek w Jaworznie. W tamtejszym zbiorniku wodnym znaleziono zwłoki mężczyzny.

Wczesnym popołudniem spacerowicze w Parku Gródek dostrzegli w zbiorniku Wydra obiekt przypominający ludzkie zwłoki. Policja, która przyjechała na miejsce, faktycznie znalazła dryfujące w wodzie zwłoki. Ciało najprawdopodobniej należące do 51-letniego mieszkańca Jaworzna nosiło ślady licznych obrażeń. Teren zdarzenia został zabezpieczony przez strażaków, a prokurator, który przybył na miejsce, zarządził wykonanie sekcji zwłok. Na razie okoliczności zdarzenia nie są znane, wiele jednak wskazuje na to, że mężczyzna spadł ze skarpy z dużej wysokości. Policja sprawdza, czy w zdarzeniu mogły brać udział osoby trzecie.

Park Gródek to jedno z najpopularniejszych miejsc w Jaworznie, przyciągające turystów także spoza miasta. Nad zbiornikiem wodnym unoszą się malownicze klify, na których jednak trzeba zachować sporą ostrożność. Na górze obowiązuje zakaz zbliżania się do krawędzi klifu, ustawione są też barierki odgradzające krawędź od ścieżki, mimo to zakaz bywa często łamany.

Foto: um.jaworzno.pl

Najnowsze

To Top