Sport i rekreacja

Udane występy młodych wojowników

7 marca w katowickim Spodku odbył się drugi w tym roku turniej w ramach Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. Podczas zawodów świetne wyniki zanotowali młodzi adepci sztuk walki z jaworznickich klubów Satori i Sparta.

W mocno obstawionych zawodach organizowanym przez Śląski Związek Ju-jitsu startowało ponad trzystu zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło młodych jaworznian, którzy spisali się dosłownie na medal.

Jak zwykle w imprezie aktywnie uczestniczyli wojownicy z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którym przy macie sekundował trener Krzysztof Sroka. W sumie jaworznianie stoczyli wiele widowiskowych walk i zdobyli kilka medali zarówno w konkurencji fighting, jak i newaza. Złote medale wywalczyli Hanna Kałuża kat. -57kg, Paweł Kozakiewicz kat. -60kg, Adela Niciarz kat. -52kg oraz Szymon Kałuża kat. -34kg. Drugie miejsca w swoich kategoriach zdobyli Karolina Krzysica kat. -63kg, Małgorzata Budniok kat. -57kg oraz Alan Wściubiak kat. -24kg. Z brązowym medalem rywalizację zakończył Miłosz Królczyk kat. -30kg natomiast tuż za podium na piątych lokatach uplasowali się Nikodem Łukajczyk kat. -34kg oraz Nicolas Szumilas kat. -27kg. Trener Łukasz Proksa uważa, że jego wychowankowie stanęli na wysokości zadania a ich postawa na macie dobrze rokuje przed kolejnymi startami w zbliżających się Mistrzostwach Polski w Ju-jitsu oraz w Judo. Start w zawodach odbył się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Na razie niestety nie wiadomo, kiedy jaworzniccy wojownicy znów będą mogli powalczyć na macie, pandemia koronawirusa także im bowiem pokrzyżowała plany, a zajęcia i zawody są odwołane i trudno powiedzieć kiedy wszystko wróci do normy. Cały czas jednak miłośnicy sportów walki mogą zaglądać na strony internetowe Satori, gdzie można dowiedzieć się więcej o tym jak wyglądają treningi w klubie.

Podczas turnieju Jaworzno reprezentowali także zawodnicy Klubu Sportowego Sparta Jaworzno. Spartanie jak zawsze zostawili serce na macie i wrócili z prawdziwym workiem medali. W sumie młodzi zawodnicy Sparty przywieźli z Katowic 17 medali – 6 złotych, 4 srebrne i 7 brązowych.

Wyniki zawodników Sparty:

  • Julia Cieślak – 3 miejsce Ne Waza U8 – 22 kg

  • Ela Bułaś – 1 miejsce Ne Waza U8 – 26 kg; 2 miejsce FbIF U8 – 26 kg

  • Oliwia Cieślak – 1 miejsce FbIF U10 – 28 kg; 2 miejsce Ne Waza U10 – 28 kg

  • Marianna Prokurat – 3 miejsce Ne Waza U10 – 32 kg; 3 miejsce FbIF U10 – 32 kg

  • Adrian Bogaczyk – 2 miejsce Ne Waza U10 – 30 kg; 2 miejsce FbIF U10 – 30 kg

  • Kamil Cieśla – 3 miejsce Ne Waza U10 – 34 kg

  • Barbara Graniczna – 1 miejsce Ne Waza U12 – 25 kg; 1 miejsce FbIF U12 – 25 kg

  • Lena Dubiel – 1 miejsce Ne Waza U12 – 36 kg; 1 miejsce FbIF U12 – 36 kg

  • Maciej Pawela – 3 miejsce FbIF U10 – 34 kg

  • Natalia Miąsko – 3 miejsce Ne Waza No Gi U14 – 44 kg; 3 miejsce FbIF U14 – 44 kg

Trenerzy Sparty są bardzo dumni ze swoich zawodników oraz zawodniczek i gratulują wszystkim woli walki. Warto dodać, że start Spartan w zawodach dofinansowany jest z dotacji Urzędu Miasta na realizację zadania „Walcz na macie w spartańskim klimacie”.

Zawodnikom z obu klubów gratulujemy sukcesów i liczmy na szybki powrót do sportowej rywalizacji!

 

Najnowsze

To Top