Z miasta

Dofinansowania bez zbędnej zwłoki

Z chwilą wejścia w życie pakietu pomocowego dla przedsiębiorców w ramach tzw. „tarczy antykryzysowej” Jaworznicki Urząd Pracy natychmiast ruszył z pomocą dla mikroprzedsiebiorców – ogłaszając jeszcze tego samego dnia nabór wniosków o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Byliśmy jednym z pierwszych urzędów na Śląsku, który ogłosił nabór na dofinansowanie dla małych i średnich firm.

– W ciągu zaledwie 2 tygodni wpłynęło ponad 300 wniosków zainteresowanych wsparciem, na kwotę ok 2 mln zł. Do tej pory wypłaciliśmy 1 mln zł wspierając 200 przedsiębiorców. Kolejne środki będą wypłacane bez zbędnej zwłoki – informuje UP w Jaworznie. Nabór prowadzony jest w trybie ciągłym, a wnioski podlegają niezwłocznemu opiniowaniu przez pracowników jaworznickiego Urzędu. W przypadku braków w dokumentacji, reakcja jest natychmiastowa. Pracownicy merytoryczni błyskawicznie nawiązują kontakt z wnioskującymi przedsiębiorcami.

– Trzymamy rękę na pulsie, analizujemy na bieżąco potrzeby lokalnych przedsiębiorców. Aby zapewnić płynność udzielanego wsparcia już sięgnęliśmy po dodatkowe środki finansowe z rezerwy Ministra – wyjaśnia Łukasz Curyło Dyrektor Urzędu Pracy. – Przygotowujemy się także do realizacji Tarczy antykryzysowej 2.0, dzięki której poszerza się grupa docelowa pożyczkobiorców. Nie tylko mikroprzesiebiorcy są odbiorcą tej pomocy ale zostaną nimi także – samozatrudnieni. Informacje o możliwościach uzyskania wsparcia Jaworznicki Urząd szeroko upowszechnia, także poprzez media społecznościowe. – Na bieżąco odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości od zainteresowanych – dodaje dyrektor UP.

Osoby poszukujące zatrudnienia mają możliwość rejestracji elektronicznej za pośrednictwem portalu praca.gov.pl przy indywidualnym wsparciu pracownika urzędu pracy. Na stronie Urzędu oraz w mediach społecznościowych udostępniony jest film instruktażowy dot. rejestracji elektronicznej oraz zakładania profilu zaufanego.

Dodatkowo dla mieszkańców naszego miasta, którzy odczuwają niepewność, zagrożenie, obawę przed utratą pracy lub tych którzy utracili pracę – uruchomiono zdalne wsparcie doradcy zawodowego (telefoniczne oraz za pomocą komunikatorów WhatsApp, Messengera).

Polecamy: Trwa nabór wniosków w ramach Tarczy Antykryzysowej

 

Najnowsze

To Top