Bezpieczeństwo

Pijany kierowca naruszył kwarantannę

We wtorek (21 kwietnia) jaworzniccy policjanci złapali dwóch kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu i jednego jeżdżącego bez uprawnień. Jeden z nich dodatkowo powinien przebywać na kwarantannie i teraz odpowie zarówno za jej naruszenie, jak i jazdę z promilami.

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, którego patrol drogówki zatrzymał na ul. Jana Pawła II. Jak się okazało, 67-letni mieszkaniec Katowic objęty był też kwarantanną domową, której warunków nie przestrzegał. Noc spędził w policyjnym areszcie, a dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do lat 2 i więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. W sprawie naruszenia przepisów kwarantanny i kierowania „na podwójnym gazie”, skierowany zostanie przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu.

Tego samego dnia policjanci z jaworznickiej drogówki około godziny 19.15 zatrzymali kierowcę Skody jadącego pomimo zakazu sądowego. Dwie godziny później policjanci z patrolówki zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. O losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd. Grozi im do kilku lat więzienia oraz wysoka kara finansowa.

We wtorek wieczorem policjanci z drogówki na terenie naszego miasta zatrzymali do kontroli Skodę Fabię. Podczas wykonywania czynności okazało się, że 27- letni mieszkaniec naszego miasta prowadził samochód pomimo sądowego zakazu. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za złamanie sądowego zakazu zatrzymanemu grozi kara do 3 lat więzienia. Dwie godziny później w jednej z dzielnic naszego miasta dochodzi do kolizji drogowej. Kierowca volkswagena uderza w słup oświetleniowy, a następnie w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci z patrolówki pojawiają się błyskawicznie na miejscu zdarzenia i zatrzymują 45-letniego mieszkańca Jaworzna. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, grozi mu do 2 lat więzienia oraz wysoka kara finansowa.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top