Zdrowie

Piąty przypadek koronawirusa w Jaworznie

W niedzielny poranek prezydent Paweł Silbert poinformował o kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem w Jaworznie.

Liczba zarażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Jaworznie ostatnio niestety rośnie i co kilka dni pojawiają się informacje o kolejnych osobach zmagających się z groźnym wirusem. W niedzielę rano prezydent miasta poinformował o kolejnym przypadku. – Szanowni Państwo, Powiatowy Inspektor Sanitarny potwierdził, że kolejna osoba z Jaworzna jest zarażona koronawirusem SARS-COV-2. 80-letnia mieszkanka przebywa obecnie w szpitalu zakaźnym w Tychach. Łącznie w naszym mieście stwierdzono do tej pory 5 przypadków zakażenia koronawirusem (4 osoby przebywają w kwarantannie domowej i chorobę przechodzą pod nadzorem sanitarnym). Wszystkim życzę dużo sił i powrotu do zdrowia – napisał prezydent Paweł Silbert. 80-latka jest pierwszą osobą z Jaworzna, która jest leczona w szpitalu zakaźnym z powodu zarażenia koronawirusem, pozostała czwórka chorych nie wymagała hospitalizacji i pozostaje w swoich domach pod nadzorem służb. Cały czas czekamy na pierwszego ozdrowieńca w mieście.

Według informacji epidemiologicznej z jaworznickiego Sanepidu w niedzielę rano w mieście było 5 osób zarażonych SARS-CoV-2, jedna hospitalizowana, 85 objętych obserwacją epidemiologiczną i w sumie 70 objętych kwarantanną domową.

Kalendarium zarażeń w Jaworznie

  • 1 kwietnia – pierwszy stwierdzony przypadek koronawirusa w mieście, kobieta po 30-tce prawdopodobnie zaraziła się w swoim miejscu pracy – poza Jaworznem;

  • 17 kwietnia – drugi potwierdzony przypadek, młody mężczyzna pracujący na co dzień w Mysłowicach;

  • 21 kwietnia – potwierdzono zarażenie młodego małżeństwa, które najprawdopodobniej zaraziło się od innej osoby z rodziny;

  • 26 kwietnia – piąty przypadek SARS-CoV-2 w Jaworznie, 80-letnia kobieta jest najstarszą zarażoną jaworznianką i pierwszą, która została hospitalizowana.

Najnowsze

To Top