Z miasta

Gmina przekazała kolejne domy… dla kotów!

25 budek dla kotów wolno żyjących wzmocniło w tym roku działania w ramach gminnego programu zapobiegania bezdomności zwierząt. Podobnie jak w ubiegłym roku, domki zostały oznakowane poprzez wypalenie logotypu „Jaworzno Miasto Kotów” i przekazane osobom zaangażowanym w opiekę nad bezpańskimi zwierzętami.

Część domków trafiła do „Fundacji Koty z Kociej”, a część do jaworznickiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Podobnie jak te zakupione w roku ubiegłym, zostaną one rozlokowane w miejscach bytowania kotów wolno żyjących. Miejsca postawienia budek nie będą podane – mają one zapewnić kotom spokój, a nie przyciągać zainteresowane osoby. Gwarantujemy jednak, że kocie mieszkania cieszą się zainteresowaniem i mruczki zamieszkują je całymi rodzinami.

Domki zakupione w tym roku różnią się od zeszłorocznych kolorem. Są one na tyle przestronne, że bez problemu mieści się w nich kilka kotów. Ich konstrukcja chroni kociaki przed warunkami atmosferycznymi, a także pozwala opiekunom społecznym na łatwy dostęp do czworonogów (by wymienić im kocyki lub po prostu sprawdzić, czy wszystko z nimi w porządku).

W przypadku zauważenia kocich domków, prosimy o nie podawanie dalej informacji na temat ich lokalizacji – zostawmy koty w spokoju.

Najnowsze

To Top