Kultura i rozrywka

Tydzień muzycznego święta

Najbliższe dni w Jaworznie upływać będą pod znakiem muzycznych wzruszeń. W poniedziałek (27 lipca) rusza kolejna edycja Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych PoluZONE, a na rynku każdego dnia odbywać się będą letnie koncerty w ramach projektu Jaworzno Miasto Muzyki.

Na przełomie lipca i sierpnia do Jaworzna znów ściągną świetni, młodzi instrumentaliści i wokaliści z całej Polski. Warsztaty PoluZONE stały się ogromnym magnesem dla muzyków i co roku cieszą się sporym zainteresowanie. – PoluZONE to unikatowa propozycja dla instrumentalistów i wokalistów z całego kraju. Warsztaty wyróżnia innowacyjne, komfortowe dla uczestnika, podejście do organizacji zajęć oraz grono wykładowców. Zajęcia prowadzone będą przez członków zespołu Poluzjanci – grupy najwybitniejszych w kraju muzyków sesyjnych, których koncerty regularnie gromadziły nadkomplet publiczności – opowiadają organizatorzy. – Dotychczas adepci sztuki muzycznej mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez poszczególnych członków Zespołu. Ilość zgłoszeń każdorazowo przekraczała założenia organizatorów. PoluZONE to pierwsze w historii warsztaty gromadzące Zespół w pełnym składzie: Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński, Marcin Górny, z gościnnym udziałem Damiana Kurasza na gitarze. Stwarza to możliwość kompleksowego rozwoju muzycznego, pełnej wymiany doświadczeń i nauki w niespotykanej dotąd w Polsce formie. Szereg imprez towarzyszących, takich jak cowieczorne jam sessions na rynku miasta oraz koncert finałowy uczestników PoluZONE stanowi ogólnodostępną strefę warsztatów, będącą atrakcją na wysokim poziomie artystycznym dla mieszkańców Jaworzna i okolic – dodają.

W tym roku warsztaty odbywają się już po raz szósty. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że pandemia pokrzyżuje plany organizatorów, ale na szczęście tak się nie stało. Dzięki temu mieszkańcy Jaworzna będą mogli poobcować z kulturą z najwyższej półki. Dzięki projektowi Jaworzno Miasto Muzyki codziennie od 27 do 31 lipca na jaworznickim rynku będą odbywać się niemal trzygodzinne koncerty. Wstęp na nie będzie bezpłatny. W sobotę (1 sierpnia) odbędzie się tradycyjny koncert finałowy. Tym razem muzycy wystąpią w sali Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie, a całość będzie transmitowana on-line, dzięki czemu miłośnicy dobrej muzyki na całym świecie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu.

image description

Najnowsze

To Top