Kultura i rozrywka

Biblioteka zaprasza na fotograficzne warsztaty

Na początku lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie ruszyła kolejna odsłona projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”. 12 sierpnia organizatorzy zapraszają na warsztaty fotograficzne z cyklu „Street-book”.

Uczestnicy projektu Performatywna Biblioteka mają możliwość bliższego zapoznania się z różnorodnymi dziedzinami sztuki i otwarcia na pełniejsze doświadczanie świata. W ramach całej inicjatywy regularnie odbywają się warsztaty, podczas których można doskonalić swoje umiejętności i zyskiwać cenne artystyczne doświadczenia. Organizatorzy na początek na tapet wzięli fotografię, za nami już pierwsze zajęcia poświęcone tej dziedzinie sztuki. W środę 12 sierpnia o godz. 16.30 w jaworznickiej bibliotece odbędą się kolejne warsztaty „Street-book”. Tym razem zajęcia zatytułowane „Sekwencja – kanon street fotografii”, poprowadzi artysta fotograf Jakub Byrczek – twórca jaworznickiej Szkoły Widzenia w Żywym Skansenie Fotografii. Prowadzący warsztaty jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wykładowcą na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, obecnie pracującym naukowo i dydaktycznie w Szkole Filmowej UŚ w Katowicach. W 1993 r. zainicjował powstanie, w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, Galerii Pusta. Pomysł ten przeniósł również na grunt swojego rodzinnego miasta, powołując do istnienia w 2014 r. Galerię Pusta cd., w której realizuje projekt Żywy Skansen Fotografii. To szczególne miejsce na mapie polskiej sztuki fotograficznej, w którym odbywają się wystawy, wernisaże, warsztaty i spotkania miłośników fotografii artystycznej.

Organizatorzy proszą osoby zainteresowane warsztatami o zapoznanie się z zasadami udziału w wydarzeniach organizowanych przez MBP oraz podpisanie Oświadczenia i Karty uczestnictwa, które należy przekazać w dniu spotkania. Wszystkie informacje na temat projektu znaleźć można na stronach internetowych jaworznickiej biblioteki.

Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Najnowsze

To Top