Z miasta

Utrudnienia w ruchu podczas wyścigu Solidarności

W piątek (11 września) do Jaworzna dotrze kolarski wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Podczas przejazdu kolarzy przez miasto należy spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu i zmian w kursowaniu autobusów.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków to jedna z największych kolarskich imprez w kraju. W piątek zawita do Jaworzna po raz czwarty. Peleton wjedzie do naszego miasta od strony Imielina ok. godz. 17:50. Przejedzie ulicami Celników, Sulińskiego, Chopina, Piaskową, Moniuszki, Kolejową, Grunwaldzką i Pocztową. Kolarze nie zatrzymają się jednak na Rynku, ale zrobią jeszcze dodatkowe okrążenie po okolicach Śródmieścia (ul. Słowackiego, Obrońców Poczty Gdańskiej, Podwale, Bogusławskiego, Piekarską, Grunwaldzką i Pocztową), by ostatecznie zakończyć wyścig na głównym jaworznickim placu ok. godz. 18:15. Następnie odbędzie się dekoracja zwycięzców.

W związku z organizacją wyścigu w piątek należy spodziewać się w mieście utrudnień w ruchu. Jak informuje MZDiM wprowadzone czasowo zostaną następujące zmiany:

  • Zakaz zatrzymywania się na odcinkach części ulic w Śródmieściu – dotyczy to dróg, którymi będzie przemieszczała się kolumna wyścigu.
  • Zamknięcie od godziny ok. 5:30 ulic: POCZTOWEJ, ZIELONEJ I NARUTOWICZA – dojazd dla Mieszkańców będzie zapewniony od ul. Zagłoby i Urzędniczej.
  • Na ul. Białej zostanie zmieniony kierunek ruchu – od ul. Sądowej do ul. Wandy

Największe utrudnienia przewidziane są od ok. 14:00 – 15:00, kiedy to przyjadą samochody ekip kolarskich. Ruch na trasie wyścigu zostanie całkowicie wstrzymany od około godziny 17:15. Zakończenie wyścigu planowane jest na godz. ok. 18:15. Mieszkańcy są bardzo proszeni o nie pozostawianie samochodów na ulicach, wzdłuż których przejedzie peleton.

W związku z wyścigiem wprowadzone zostaną także liczne zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. Od godz. 6:00 do godz. 19:00 wyłączone z obsługi zostaną przystanki BIBLIOTEKA i ZIELONA. Dodatkowo od ok. godz. 17:15 do około godz. 18:15 wstrzymany zostanie ruchu autobusów na całej trasie wyścigu. Kursy objęte zmianami oznaczone zostały w internetowym rozkładzie jazdy na stronach PKM Jaworzno – warto zapoznać się z wszystkimi zmianami.

Najnowsze

To Top