Sport i rekreacja

Piłkarska żonglerka nad Morskim Okiem

Jaworznianin Dawid Ziomek z piłką potrafi działać prawdziwe cuda. Właśnie rusza z kolejną ciekawą inicjatywą – chce wejść nad Morskie Oko, żonglując piłką. A to wszystko w ramach akcji charytatywnej.

Dawid Ziomek to jeden z najbardziej pozytywnych jaworznickich sportowców i performerów. Na co dzień specjalizuje się we freestyle footballu, a z piłką potrafi robić dosłownie wszystko. Wyróżnia się unikatowym i niepowtarzalnym stylem, który łączy triki piłkarskie z elementami tańca break dance. Ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym trzykrotny tytuł zdobywcy Pucharu Polski, Wicemistrzostwo Polski w dwóch kategoriach („Show” i „Battle”). Uczestniczy także w spektaklach artystyczno-teatralnych w kraju i za granicą. Latem można go też spotkać podczas występów na ulicach największych turystycznych miejscowościach w kraju – szczególnie w Zakopanem.

Teraz swoje umiejętności chce wykorzystać w szczytnym celu – organizując na trasie do Morskiego Oka nietypową akcję charytatywną. – Chciałbym pokonać tę trasę, dokonując pierwszego w historii wejścia na Morskie Oko, żonglując przy tym cały czas piłką nożną – opowiada Dawid Ziomek. – Podczas wejścia będzie prowadzona zbiórka dla Jowitki, córeczki mojego znajomego, która zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną i potrzebuje naszej pomocy. Poszukuję ludzi dobrego serca, sponsorów oraz firm, które włączą się do zbiórki – dodaje.

Cała akcja wstępnie – o ile pogoda na to pozwoli – zaplanowana jest na 31 maja. Wyczyn jaworznianina transmitować będzie Tygodnik Podhalański. Zapowiada się niezwykły show w pięknej górskiej oprawie.

Najnowsze

To Top