Kultura i rozrywka

Tydzień muzycznego święta

Stało się już tradycją, że latem Jaworzno na tydzień zamienia się w miasto pełne muzyki. A to za sprawą Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych PoluZONE oraz koncertów w ramach projektu Jaworzno Miasto Muzyki.

Już w najbliższych dniach od 11 do 16 lipca do Jaworzna po raz kolejny przyjadą zdolni młodzi instrumentaliści i wokaliści z całej Polski, którzy będą doskonalili swoje umiejętności podczas siódmej edycji Ogólnopolskich Warsztatów Muzycznych PoluZONE. Mieszkańcy każdego dnia będą mogli wczuć się w muzyczny klimat podczas wieczornych koncertów.

Warsztaty PoluZONE wyrobiły sobie już prawdziwą markę i stały się ogromnym magnesem dla muzyków. Co roku cieszą się sporym zainteresowaniem i przyciągają muzyków z całego kraju. Zarówno wokaliści, jak i instrumentaliści chętnie korzystają z możliwości doskonalenia swoich umiejętności pod czujnym okiem najlepszych w kraju muzyków sesyjnych. Elitarne warsztaty swoją obecnością uświetniają muzycy z zespołu Poluzjanci w składzie: Kuba Badach, Piotr Żaczek, Robert Luty, Grzegorz Jabłoński, Marcin Górny oraz gościnnie Damian Kurasz.

W tym roku Jaworzno gościć będzie warsztaty już po raz siódmy. Każdego dnia od 11 do 15 lipca jaworznianie będą mogli poobcować z kulturą z najwyższej półki. W ramach projektu Jaworzno Miasto Muzyki codziennie od godz. 19.00 na jaworznickim Rynku będą odbywać się wieczorne koncerty jam session dostępne bezpłatnie dla wszystkich chętnych. Na zakończenie PoluZONE w piątek 16 lipca o godz. 19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury na Osiedlu Stałym odbędzie się wyjątkowy koncert finałowy, który transmitowany będzie on-line. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta! Warto dodać, że w tym roku wydarzeniu towarzyszy edukacyjna kampania rozwijająca świadomość młodzieży w sieci pod nazwą „Jaworzno mówi STOP Cyberprzemocy” Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Miasta Jaworzna. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

Najnowsze

To Top