Sport i rekreacja

Historyczny sukces zawodników Satori

Zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno fantastycznie spisali się podczas Mistrzostw Europy Judo Kata i wrócili z imprezy z wyjątkowo cennymi medalami.

Na początku lipca trenerzy oraz zawodnicy jaworznickiego Satori w składzie Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban reprezentowali nasze miasto oraz kraj w Mistrzostwach Europy Judo Kata. Zawody uchodzące za najważniejszą imprezę w tej dyscyplinie na starym kontynencie odbywały się w podwarszawskim Józefowie, a ich organizatorem był Polski Związek Judo. Całość rozgrywano zaś pod auspicjami Europejskiej Unii Judo.

Jaworzniccy szkoleniowcy od kilku lat przynależą do krajowej czołówki, a ich wysokie wyniki na arenach krajowych zostały docenione i pozwoliły im po raz drugi wystąpić w biało-czerwonych barwach w Mistrzostwach Europy Judo Kata. Jako pierwsi na macie stanęli trenerzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy rywalizujący w konkurencji nage-no-kata, zawierającej 15 rzutów podzielonych na 5 serii w tym: rzuty ręczne, rzuty biodrowe, rzuty nożne, rzuty poświęcenia z upadkiem na plecy oraz rzuty poświęcenia z upadkiem na bok. Sportowcy za naszego miasta nie zawiedli i po udanym występie sięgnęli po swój życiowy sukces, zdobywając brązowe medale. Drugą parą na macie byli trenerzy Łukasz Proksa i Marek Tarabura w konkurencji katame-no-kata, skład której tworzą chwyty podzielone na 3 grupy po 5 technik takich jak: trzymania, dźwignie oraz duszenia. Nasi zawodnicy po bardzo wysoko ocenionych pokazach zajęli historyczne trzecie miejsca. W Mistrzostwach Europy Judo Kata debiutowała para młodzieżowców Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban. Startujący w konkurencji nage-no-kata jaworznianie pomimo dużej presji związanej ze startem w zawodach tej rangi na macie prezentowali się jak para weteranów. Po znakomitym występie zdobyli tytuły wicemistrzów Europy. Zdobyte doświadczenia w tak ważnej imprezie sportowej z pewnością zaprocentują jeszcze wyższymi lokatami w zawodach krajowych i międzynarodowych. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Start w zawodach odbył się w ramach zadania: „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna oraz programu „Klub 2021” wspieranego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sportami walki trenerzy Satori zapraszają do wspólnych treningów, które klub prowadzi w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o zapisach na zajęcia Ju-jitsu i Judo w nowym sezonie uzyskać można pod numerem telefonu: 502 138 185 oraz na klubowych stronach internetowych: www.jujitsu.satori.jaw.pl oraz www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

Najnowsze

To Top