Bezpieczeństwo

Jaworznianin utonął w Bałtyku

W niedzielę w miejscowości Chłopy w województwie zachodniopomorskim utonął 56-letni mężczyzna. Jak się okazuje, był to mieszkaniec Jaworzna.

Wakacje nad wodą niestety nie zawsze kończą się dobrze. Każdego roku w Polsce nad morzem, w rzekach i jeziorach toną nawet setki ludzi. Niestety w minioną niedzielę około godziny 13:00 doszło do tragicznego zdarzenia z udziałem mieszkańca naszego miasta. 56-letni jaworznianin przebywał na wakacjach z rodziną nad Bałtykiem w miejscowości Chłopy blisko Koszalina. Mężczyzna podczas kąpieli w morzu został podmyty przez falę, zachłysnął się wodą i zaczął topić. – Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. Prowadzona była reanimacja, ale niestety bezskutecznie, 56-latek zmarł – wyjaśnia oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec. Na miejscu na plaży interweniował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku od późnej wiosny niemal nie ma dnia, by ktoś nie stracił życia w wodzie. Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w okresie od 1 kwietnia do 24 lipca utonęło 205 osób. Także w Jaworznie przed kilkunastoma dniami doszło do podobnego zdarzenia, kiedy to na Sosinie utonął 33-letni mieszkaniec Trzebini.

Najnowsze

To Top