Sport i rekreacja

Jaworznianie spacerują z kijami

Nordic walking przez lata stał się jedną z ulubionych aktywności jaworznian. Z kijami spacerują starsi i młodsi, a kolejne imprezy przyciągają tłumy uczestników. W najbliższych tygodniach w Jaworznie odbędą się dwa rajdy, na które zaproszeni są wszyscy chętni.

Miłośników nordic walkingu w Jaworznie można spotkać praktycznie wszędzie. Na co dzień spacerują samotnie lub ze znajomymi, ale gdy pojawia się okazja, to chętnie spotykają się w większym gronie. Regularnie w wielu dzielnicach odbywają się lokalne rajdy, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Tradycyjnie już największy miejski rajd organizowany jest w okolicach Geosfery. Tym razem odbędzie się już po raz dziewiąty. W niedzielę 22 sierpnia na uczestników czekać będą do wyboru dwie trasy – 9-kilometrowa dla osób zaawansowanych w spacerach lub 6-kilometrowa, dla osób chcących pokonać trasę bardziej rekreacyjnie. Start i meta Rajdu zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Rajd Honorowymi Patronatami objęli Prezydenta Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Wicemarszałek Województwa Ślaskiego Dariusz Starzycki.

Miejski rajd wokół malowniczej Geosfery to nie jedyna impreza zaplanowana na sierpień. Trwają już zapisy do udziału w V edycji Wakacyjnego Rajdu Nordic Walking z grupą Nord Walkers. Jest to impreza rekreacyjna, która co roku gromadzi ludzi związanych z nordic walkingiem, ale przede wszystkim tych, którzy chcą pomagać. – Zachęcamy, by 1 sierpnia w wakacyjną niedzielę przejść z grupą Nord Walkers około 6 kilometrową trasę i wziąć udział w zbiórce charytatywnej. W tym roku nasz sportowy event poprowadzą z nami wolontariusze Fundacji Iskierka, przy ogólnym wsparciu wydarzenia „Składakiem przez Polskę” – mówią organizatorzy. Zbierane podczas rajdu środki przeznaczone zostaną na wsparcie oddziału neurochirurgii dziecięcej w Katowicach. Rajd ruszy 1 sierpnia o godzinie 10:30, a trasa przebiegać będzie na terenie Zalewu Sosina. Po dotarciu na metę uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w specjalnym konkursie z nagrodami.

Najnowsze

To Top