Z miasta

Służba Cywilna świętuje

Służba Cywilna, na której działaniu w dużej mierze opiera się funkcjonowanie kraju, często pozostaje niezauważona i niedoceniona. Dzięki ich wytrwałej pracy wiele instytucji może sprawnie działać i warto o nich pamiętać, nie tylko w dniu ich święta.

Dzień Pracownika Korpusu Służby Cywilnej jest to święto obchodzone corocznie 11 listopada od 2000 roku w Narodowe Święto Niepodległości, w celu podkreślenia znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej. W Jaworznie z okazji tego święta we wtorek (9 listopada) odbyło się uroczyste spotkanie. Za rzetelną pracę i zaangażowanie pracownikom cywilnym Miejskiej Komendy Policji w Jaworznie podziękował Komendant, mł. insp. Piotr Uwijała oraz Prezydent Miasta Jaworza Paweł Silbert z Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem.

Podczas uroczystego apelu Komendant Miejskiej Policji w Jaworznie mł. ins. Piotr Uwijała wraz ze swoim zastępcą podinsp. Sławomirem Zagrobelnym wyrazili wdzięczność za trud i zaangażowanie, jakie w pracę wkładają pracownicy cywilni. Podziękowania w tak trudnym dla wszystkich pracowników służb mundurowych oraz służby cywilnej czasie, złożył Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. Szczególne podziękowania prezydent złożył sierż. szt. Piotrowi Nowakowi, który jako wolontariusz zgłosił się w trakcie urlopu do pracy w Domu Pomocy Społecznej w Czernichowie w czasie ubiegłorocznej fali pandemii. Za ten czyn został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Ponadto w trakcie uroczystości Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą za zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów otrzymała Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach Monika Bryl, która przez blisko sześć lat pełniła rolę Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna.

Najnowsze

To Top