Sport i rekreacja

Tenisiści stołowi rywalizowali

Tenis stołowy to gra dla każdego, a w Jaworznie ma wielu miłośników. Za nami kolejne zawody w ramach cyklu Grand Prix Jaworzna w Tenisie Stołowym.

Pewnie wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w Jaworznie działa klub, który startuje w regularnych ligowych rozgrywkach tenisa stołowego. Mowa oczywiście o Zgodzie Byczyna, która obok popularnej sekcji piłkarskiej dysponuje również zespołem tenisistów stołowych. Byczynianie rywalizują na co dzień w IV lidze Śląskiego Związku Tenisa Stołowego. W ramach 4. kolejki, po pełnym emocji meczu, gdzie kilka pojedynków rozgrywanych było w maksymalnym wymiarze 5 setów i walki do ostatniej piłki, ekipa z Byczyny uległa zespołowi GLKS Konopiska 3:7. Po czterech kolejkach Zgoda zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligowej.

Zgoda Byczyna wspólnie z Miejskim Centrum Kultury i Sportu regularnie organizuje też zawody dla wszystkich chętnych do zmierzenia się z innymi zawodnikami. Obecnie trwa XX Grand Prix Miasta Jaworzna w Tenisie Stołowym. Za nami dwa pierwsze cykle zawodów. Podczas ostatnich zmagań, które odbywały się 13 listopada w klubie Niko w Byczynie, toczyła się zacięta walka, a zmagania przyciągnęły miłośników tenisa stołowego z kilku miejscowości. Rywalizacja toczyła się w czterech kategoriach wiekowych mężczyzn i kategorii open kobiet. Kolejne zawody w ramach Grand Prix odbędą się już w najbliższą sobotę 27 listopada. Wziąć w nich udział może każdy chętny. Najmłodsza grupa wiekowa startuje już o 9:30.

Turniej organizowany jest pod honorowym patronatem Wicemarszałka Województwa Śląskiego Dariusza Starzyckiego i przy współudziale: Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Urzędu Miejskiego w Jaworznie, MCKiS Jaworzno, WZ LZS w Katowicach, LKS Zgoda Byczyna Jaworzno.

Wyniki II edycji XX Grand Prix Miasta Jaworzna w Tenisie Stołowym

I kat. 2009 i młodsi:

1. Turek Oliwier zam. Chybie

2. Łyp Marcin zam. Jaworzno

3. Bieniek Adrian zam. Jaworzno

II kat. 2008-2005:

1. Szymański Igor zam. Będzin

2. Rajca Mateusz zam. Sosnowiec

3. Korlacki Krzysztof zam. Jaworzno

III kat. 2004-1971:

1. Januszko Sylwester zam. Chrzanów

2. Dzięgiel Michał zam. Jaworzno

3. Imielski Marcin zam. Olkusz

IV kat. 1970 i starsi:

1. Łysak Franciszek zam. Libiąż

2. Lenartowicz Józef zam. Jaworzno

3. Bałys Ryszard zam. Jaworzno

V kat. Kobiety Open:

1. Kozik Dominika zam. Jaworzno

2. Górecka Krystyna zam. Sosnowiec

3. Porwit Patrycja zam. Jaworzno

Najnowsze

To Top