Biznes - inwestycje

Na własnym gazie? Już niebawem!

Baza jaworznickich Wodociągów zostanie rozbudowana o stację CNG. Nastąpi to w ciągu 2-3 miesięcy. Obecnie samochody jeżdżą tankować gaz do Trzebini. Odbywa się to przy okazji transportu śmieci na wysypisko. A w przypadku awarii tej stacji, zabezpieczeniem nieprzerwanej pracy jest stacja w Sosnowcu.

Rekomunalizacja usług w mieście trwa i Wodociągi Jaworzno przejmują coraz więcej zadań. Jesienią ubiegłego roku spółka rozpoczęła odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości na terenie naszego, a od tego roku spółka zaczyna realizować zadania z zakresu Akcji Zima. Od wiosny wodociągowcy będą również odpowiadać za czystość i zieleń miejską.

Śmieciarki i pługopiaskarki spółki jeżdżą na gaz. W chwili obecnej na terenie naszego miasta nie ma stacji tankowania niskoemisyjnym gazem CNG. Pojazdy są tankowane w Trzebini lub Sosnowcu. Ale wkrótce to się zmieni. – Z powodu pandemii i – co za tym idzie – trudnej sytuacji na rynku, musieliśmy unieważnić dwa przetargi na budowę własnej stacji CNG. Zostały one nierozstrzygnięte, ze względu na większą niż zakładaliśmy kwotę zaproponowaną przez wykonawców. Ale wierzymy, że już wkrótce sytuacja ta ulegnie zmianie. Myślę, że do końca pierwszego kwartału 2022 roku, na naszej bazie przy ul. Galmany 1 powstanie stacja tankowania gazem CNG. Przyłącz gazowy jest już gotowy. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Tym razem na długoterminowy wynajem stacji mobilnej. Jednak to co wielokrotnie podkreślaliśmy, będzie to stacja tylko i wyłącznie na nasz użytek, do tankowania naszych pojazdów – wyjaśnia Sławomir Grucel, rzecznik prasowy Wodociągów Jaworzno.

Najnowsze

To Top