Edukacja

Wraca częściowo nauka zdalna

Sytuacja epidemiologiczna w kraju w ostatnich dniach szybko się pogarsza. W związku z tym minister edukacji Przemysław Czarnek zdecydował o powrocie starszych klas do nauki zdalnej.

Gwałtownie rosnąca liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ostatnich dniach sprawia, że także w edukacji pojawiły się problemy. Uczniowie i nauczyciele licznie chorują i trafiają na kwarantanny, a to zdecydowanie utrudnia funkcjonowanie placówek edukacyjnych. Także w Jaworznie wiele klas nie może normalnie pracować. Rząd dotychczas obstawał przy nauce stacjonarnej, ale sytuacja na tyle się pogorszyła, że we wtorek wieczorem minister edukacji zapowiedział przejście od czwartku na zdalne nauczanie. Nie będzie ono jednak obejmowało wszystkich uczniów.

– Analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj, musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych Zgodnie z rozporządzeniem, które jutro będzie podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, od czwartku właśnie w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas 1-4 oraz uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Czyli przedszkole, zerówki i klasy 1-4 kontynuują naukę stacjonarną, natomiast uczniowie klas 5, 6, 7, 8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych – mówi minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Minister wyraził nadzieję, że końcem lutego, po zakończeniu ferii, uczniowie będę znów mogli powrócić do szkół.

Najnowsze

To Top