Bezpieczeństwo

Policja zatrzymała nieletnich przestępców

W ostatnich dniach jaworznicka policja zaliczyła kolejne udane interwencje. W poniedziałek udało się zatrzymać sprawców rozboju, kryminalni zaś odzyskali skradziony samochód.

Mieszana załoga złożona z policjanta i strażnika miejskiego 7 marca około godziny 22.00 otrzymała zgłoszenie, że w centrum miasta doszło do napaści na mężczyznę. Po przyjeździe funkcjonariusze zastali pobitego 34-latka który, podczas rozmowy oświadczył, że został napadnięty, a sprawcy chcieli zabrać mu pieniądze, lecz zostali spłoszeni przez przypadkową osobę. Mężczyzna podał rysopisy i wskazał kierunek, w którym zbiegli napastnicy. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania i po kilku minutach namierzyli i zatrzymali sprawców tego czynu. Nieletni to 15 i 16- letni mieszkańcy naszego miasta znani doskonale policjantom. Mają już na swoim koncie inne przestępstwa. Nieletni zostali umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka, a o ich dalszym losie zadecyduje teraz Sąd Rodzinny.

We wtorek kryminalni odzyskali skradziony sprzed bloku samochód marki Renault. Warty 65 tysięcy złotych pojazd, funkcjonariusze znaleźli na jednym z parkingów w Chrzanowie. Kryminalni ustalają teraz sprawców tej kradzieży.

Do kradzieży samochodu Renault Scenic doszło w niedzielę wieczorem. Samochód stał zaparkowany przed blokiem przy ul. Piłsudskiego w Jaworznie. Gdy policjanci rano przyjęli zawiadomienie o kradzieży pojazdu, od razu przystąpili do poszukiwań. We wtorek funkcjonariusze namierzyli skradzione auto na jednym z parkingów w Chrzanowie. Samochód został odzyskany i przekazany właścicielowi. Obecnie śledczy pracują nad ustaleniem sprawców kradzieży renówki.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top