Sport i rekreacja

Adela Niciarz Mistrzynią Europy!

Adela Niciarz, która na co dzień reprezentuje Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno, fantastycznie spisała się na Mistrzostwach Europy w Ju-jitsu. Utalentowana zawodniczka wywalczyła tytuł mistrzowski!

Na początku kwietnia w greckiej hali Heraklion Arena odbyły się Mistrzostwa Europy w Ju-jitsu organizowane przez Europejską Unię Ju-jitsu. W trzydniowym turnieju, w którym startowało ponad sześciuset zawodników, reprezentujących dwadzieścia pięć krajów starego kontynentu zawodniczka z Jaworzna wywalczyła dwa medale. Adela Niciarz startująca w grupie wiekowej U16 w kategorii +63kg pierwszego dnia walczyła brązowy medal w konkurencji Fighting. Zmotywowana zdobytym medalem jeszcze pewniej przystąpiła do rywalizacji drugiego dnia w parterowej konkurencji Newaza. Po czterech pewnie wygranych walkach Adela sięgnęła po swój życiowy sukces zdobywając tytuł Mistrzyni Europy w Ju-jitsu.

Walczą także w regionie

W tym samym czasie w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach rozegrane zostały Mistrzostwa Śląska Judo Kata. W zawodach zorganizowanych pod auspicjami Śląskiego Związku Judo znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy po bardzo udanych występach wywalczyli liczne medale. Ze złotem rywalizację zakończyli: Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Aleksandra Masternak, Patryk Urban, Szymon Łąka, Hanna Kałuża, Adam Łąka oraz Nikodem Łukajczyk. Srebrne medale zdobyli Alicja Surowiak i Szymon Kałuża. Trener Łukasz Proksa jest dumny ze wspaniałych wyników trenerów i zawodników jaworznickiego klubu i z optymizmem oczekuje na kolejne starty w turniejach Ju-jitsu i Judo.

Starty w zawodach odbyły się w ramach zadania „Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki Satori zaprasza do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie. Szczegółowe informacje o treningach można uzyskać pod numerem telefon 513 843 663, a także na klubowych stronach internetowych.