Kultura i rozrywka

Nowa książka jaworznickiej pisarki

Danuta Noszczyńska to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych autorek literatury kobiecej w kraju. 21 kwietnia premierę miała jej kolejna książka – „Wnuczka wariatki. Pola”.

Jaworznicka pisarka ma swoje stałe grono czytelników, czy może nawet bardziej czytelniczek, a jej kolejne książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jaworznianka jest niezwykle płodna literacko i ma na swoim koncie już ponad 20 książek. Za swoją twórczość była też wielokrotnie nagradzana – m.in. trzykrotnie zdobywała nagrody na Festiwalu Literatury Kobiet „Pióro i Pazur” w Siedlcach.

W kwietniu nakładem wydawnictwa Prószyński i Spółka wyjdzie kolejna książka Danuty Noszczyńskiej – „Wnuczka wariatki. Pola”. Jest to zabawnie opowiedziana historia trzech pokoleń kobiet, która mogła potoczyć się inaczej. Główna bohaterka – Pola ma dwadzieścia osiem lat, studiuje i pracuje w butiku, a mimo to wciąż żyje pod dyktando matki. To na jej życzenie dziewczyna ma spędzić wakacje u babki, która do tej pory była dla niej jedynie bohaterką ponurej legendy – miesiąc na „zapadłej wsi” w towarzystwie niezrównoważonej starszej pani ma być dla niej nauczką i przestrogą przed zbyt lekkomyślnym podejściem do życia. Dziewczyna w najśmielszej nawet wyobraźni nie przypuszcza, co ją tam czeka. Na dzień dobry „babunia” upija ją własnej roboty bimbrem i wciąga w rozkręconą przez siebie intrygę. W dodatku starsza pani jeździ jak szalona fiacikiem, a jak trzeba i motocykl odpali. Z energią godną trzydziestolatki wojuje z całą wsią – wszystko po to, żeby nie dopuścić do wycięcia lasu i postawienia w jego miejsce fabryki. A to tylko początek wydarzeń, w które babcia wciąga Polę i jej przyjaciół.

Całość zapowiada się intrygująco, a fani twórczości Danuty Noszczyńskiej na pewno nie będą zawiedzeni. Warto sięgnąć po ten tytuł i samemu sprawdzić, jak jaworznianka świetnie potrafi snuć opowieści i wciągać w stworzony przez siebie świat.

Tekst z gazety: EXTRA 7-2022

Najnowsze

To Top