Sport i rekreacja

Bokserskie show znów w Jaworznie

W najbliższy piątek (13 maja) miłośników boksu czekają ogromne emocje. Po raz kolejny w Jaworznie odbędzie się gala Babilon Boxing Show. W walce wieczoru Jan „Iron” Lodzik zmierzy się z Domenico Valentino.

Hala Widowiskowo-Sportowa po raz kolejny stanie się areną zmagań świetnych bokserów. 13 maja na ringu jaworznicka publiczność będzie mogła obejrzeć trzy świetnie zapowiadające się walki. W najciekawiej zapowiadającym się pojedynku Domenico Valentino – amatorski mistrz świata i pięciokrotny medalista Mistrzostw Świata oraz dwukrotny medalista Mistrzostw Europy, dawny rywal legendarnego Wasyla Łomaczenki, zmierzy się z Janem „Ironem” Lodzikiem. 10-rundowa walka w wadze super lekkiej (do 63,5 kg) zapowiada się ekscytująco.

Niepokonany Jan „Iron” Lodzik (8-0), mistrz kickboxingu, przebojem wdarł się do świata boksu zawodowego i pewnie pokonuje coraz trudniejsze przeszkody, które stawia na jego drodze promotor Tomasz Babiloński z grupy Babilon Promotion. W ostatnich walkach 27-letni Lodzik wygrywał w dobrym stylu z mocnymi rywalami, ale poprzeczka cały czas idzie w górę. Z tak mocnym zawodnikiem jak amatorski mistrz świata (Mediolan 2009) wagi lekkiej Domenico Valentino Polak jeszcze nie boksował. Włoski weteran to w sumie aż pięciokrotny medalista mistrzostw świata i dwukrotny medalista mistrzostw Europy (brąz 2004 i srebro 2011), a także dwukrotny ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich. Jak „Iron” poradzi sobie z tak doświadczonym i utytułowanym rywalem? Przekonamy się 13 maja na gali Babilon Boxing Show w Jaworznie, gdzie wystąpi także inny utytułowany kickbokser Łukasz „Boom Boom” Pławecki.

Podczas gali w Jaworznie oprócz Jana Lodzika i „Boom Booma” Pławeckiego spore wyzwanie zaliczy także debiutujący w grupie Babilon Promotion Konrad Dąbrowski, którego na dystansie 6 rund w limicie kategorii super półśredniej sprawdzi weteran Michał Syrowatka. Równie ciekawie zapowiada się kolejny bokserski występ bardzo popularnego zawodnika MMA – Adriana „Aresa” Błeszyńskiego, którego walki zawsze zamieniają się w krwawe i dramatyczne wojny porywające publiczność. Całą galę można będzie śledzić na żywo na hali, ale też na kanałach grupy Polsat oraz Polsat Box Go.

Karta walk gali Babilon Boxing Show w Jaworznie:

  • Walka wieczoru – 10 rund po 3 minuty w wadze super lekkiej (do 63,5 kg):

Jan „Iron” Lodzik (8-0) vs Domenico Valentino (11-2)

  • 8 rund po 3 minuty w wadze półciężkiej (do 79,4 kg):

Łukasz „Boom Boom” Pławecki (4-0-1) vs Krzysztof Wojciechowski (4-0)

  • 6 rund po 3 minuty w wadze super półśredniej (do 69,8 kg):

Michał Syrowatka (23-6) vs Konrad Dąbrowski (10-3)

Najnowsze

To Top