Z miasta

Za nami Targi Pracy i Edukacji

We wtorek (10 maja) na Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS odbywały się Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy i Urząd Miejski w Jaworznie. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, a wystawcy przygotowali wiele ciekawych propozycji dla odwiedzających Targi.

Targi Pracy i Edukacji to cykliczne wydarzenie, podczas którego wystawcy prezentują możliwości rozwoju zawodowego, wyboru ścieżki kariery czy też dalszej edukacji. Podczas wiosennych Targów swoją ofertę przedstawiło kilkanaście firm, szkoły ponadpodstawowe z terenu Jaworzna, pięć uczelni wyższych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego, a także Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach i Komenda Miejskiej Policji w Jaworznie.

Na Targach gościli dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie Łukasz Cyryło oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie Irena Wojtanowicz – Stadler, którzy dokonali uroczystego otwarcia, a także Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. oświaty i gospodarowania nieruchomościami Tomasz Jewuła. Na uczestników imprezy czekało sporo ciekawych inicjatyw, ofert pracy, praktyk czy staży zawodowych. Ósmoklasiści mogli zapoznać się z ofertą placówek edukacyjnych i znaleźć swoją wymarzoną szkołę średnią. Zainteresowanie było zresztą ogromne, a z ofertą edukacyjną zapoznało się ponad 1000 uczniów.

– Zadbaliśmy o dostęp do sprawdzonej dawki wiedzy i doświadczenia organizując prelekcje tematyczne. Nowością była prezentacja „Zmieniamy pasję w biznes. Doświadcz tego z nami” prowadzona przez przedstawicieli nowo powstającej w Jaworznie przestrzeni przyjaznej dla biznesu – Jaworznickie Laboratorium Biznesu. Drugi temat przedstawiony podczas panelu prelekcyjnego to: „Znaczenie i zastosowanie gier szkoleniowych na rynku pracy i w edukacji” – zaprezentowany przez doradców zawodowych PUP Jaworzno – opowiadają organizatorzy. – W ofercie Targów znalazł się również element interaktywny. Uczestnicy brali udział w grywalizacji, dzięki której poprzez zabawę uświadomili sobie, jakie są ich mocne strony – dodają.

Odwiedzający Targi mogli bezpłatne skonsultować i wykreować swoje CV przy wsparciu doradców zawodowych oraz wykonać test zainteresowań zawodowych. Nie zabrakło również propozycji dla obywateli Ukrainy, którzy po ucieczce z kraju objętego wojną, aktywnie szukają pracy także w naszym mieście. W specjalnym punkcie mogli oni zapoznać się z ofertami pracy, ale też zasięgnąć porady związanej ze znalezieniem zatrudnienia na polskim rynku pracy.

Najnowsze

To Top