Z miasta

Noc Muzeów także w Jaworznie

14 maja w całym kraju organizowana jest Noc Muzeów. Także Muzeum Miasta Jaworzna zaprasza tego dnia wieczorem w swoje mury na zwiedzanie i specjalne pokazy.

Noc Muzeów 2022 to świetna okazja, by odwiedzić liczne muzea, galerie i inne instytucje kultury – większość z nich czynna będzie do późnych godzin wieczornych i nocnych, a dla zwiedzających zwykle przygotowane są różne atrakcje. Ideą tego wydarzenia jest to, że wstęp do poszczególnych placówek jest darmowy, choć – szczególnie w najpopularniejszych miejscach – może być konieczna wcześniejsza rezerwacja.

W naszym mieście w swoje mury zaprasza Muzeum Miasta Jaworzna. Placówka będzie dostępna dla zwiedzających w sobotę w godzinach od 18 do 24. Będzie to doskonała okazja do zwiedzenia wystaw czasowych i stałych w towarzystwie przewodnika. O godzinie 19:00 odbędzie się finisaż wystawy indywidualnej Adama Garnka pt. „Stalowe Ekrany”, będzie to tez doskonała okazja, by porozmawiać z autorem ciekawych prac. Od 20:00 co godzinę prezentowane będą projekcje filmu w reżyserii Ewy Sałużanki pt. „Wyrwane z kontekstu, czyli pokój iluzji”. Swoje efektowne prace zaprezentuje także Pracownia Haftu Regionalnego.

Najnowsze

To Top