Biznes - inwestycje

Jaworznickie Laboratorium Biznesu już działa

W miniony wtorek (2 sierpnia) w wieżowcu Słoneczna na Podwalu uroczyście otwarto Jaworznickie Laboratorium Biznesu. To innowacyjne miejsce, które ma służyć lokalnym przedsiębiorcom i będzie zachęcało do rozwijania przedsiębiorczości wśród jaworznian.

Jaworznickie Laboratorium Biznesu to zupełnie nowa przestrzeń w mieście, która powstała z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. Całe zadanie jest bardzo innowacyjne, i jako projekt pilotażowy zostało dofinansowane kwotą niemal 1,45 miliona złotych ze środków rezerwy Funduszu Pracy w ramach programu Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej „Nowe spojrzenie – Nowe możliwości”.

Podczas uroczystego otwarcia Laboratorium dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy Łukaszowi Curyło gratulacje złożył prezydent Jaworzna Paweł Silbert. – Dziś urzędy pracy to bardziej wyspecjalizowane agencje HR, które muszą elastycznie reagować na dynamiczną sytuację rynkową – mówił. Całą ceremonię swoją obecnością uświetnili też m.in. poseł na Sejm RP Robert Warwas, wiceprezydent Miasta Mysłowice Mateusz Targoś, a także przedstawiciele Powiatowych Urzędów Pracy oraz przedsiębiorcy współpracujący z jaworznickim Urzędem Pracy.

Jaworznickie Laboratorium Biznesu, to miejsce w którym przedsiębiorcy i mieszkańcy mający pomysły na prowadzenie biznesu będą mogli nieodpłatnie korzystać m.in. z pomocy ekspertów czy przestrzeni co-workingowej. – Stworzyliśmy miejsce, które umożliwi mieszkańcom Jaworzna oraz regionu bezkosztowo i bezproblemowo przetestować pomysł biznesowy jak również predyspozycje przedsiębiorcze, a także uzyskać informacje w obszarach przedsiębiorczości, zarówno na etapie kreowania (powstawania) biznesu jak i rozwoju własnej firmy. Pragniemy, aby Jaworznickie Laboratorium Biznesu stało się receptą na rozwój przedsiębiorczości, która doprowadzi do wzrostu postaw przedsiębiorczych wśród lokalnej społeczności, dlatego hasło przewodnie Laboratorium to „Zmieniamy pasję w biznes. Doświadcz tego z nami” – mówią przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy.

Wsparcie dla biznesu

Całe Laboratorium podzielone jest na trzy strefy – kreatywności, co-workingu oraz informacji. Strefa kreatywności skierowana jest głównie do osób młodych chcących zaczynać przygodę z biznesem i do osób z pomysłem na firmę. Zajęcia w ramach strefy kreatywności prowadzą pracownicy merytoryczni, których rolą jest diagnozowanie, rozwijanie i promowanie wspomnianych postaw przedsiębiorczych. Stosowane przez pracowników metody oraz narzędzia opierają się głównie na innowacjach, nieszablonowym formatowaniu standardowych rozwiązań i mechanizmach gier szkoleniowych. Dla przedsiębiorców, szczególnie tych prowadzących małe firmy, bardzo użyteczna powinna być strefa co-workingowa. Jest to otwarte miejsce pracy i spotkań, pozwalające ograniczyć przedsiębiorcy ponoszenie kosztów wynajmu biura. Dodatkowo w ramach tej przestrzeni będzie można korzystać z organizowanych szkoleń, warsztatów oraz konferencji dedykowanych przedsiębiorcom z Jaworzna i regionu. Strefa co-workingowa umożliwia przedsiębiorcom szybki dostęp do Internetu i urządzeń biurowych oraz ułatwia prowadzenie biznesu. Dla przedsiębiorców dostępna jest też sala konferencyjna, a na miejscu można np. zorganizować spotkanie z klientami. Ostatnią z części Laboratorium jest strefa informacji, której celem jest udzielanie jasnych i precyzyjnych wskazówek, ukierunkowujących przedsiębiorcę, a w szczególności adeptów biznesu, w poszukiwaniu wsparcia przy tworzeniu lub rozwoju biznesu. Strefa posiada zintegrowaną bazę instytucji udzielających pomocy przedsiębiorcom.

W najbliższych miesiącach jaworznianie będą mogli wypróbować funkcjonowanie Laboratorium. Całe miejsce jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8-18. Aby móc skorzystać z przestrzeni biurowej czy sali konferencyjnej, należy wcześniej zarezerwować miejsce. Pracownicy Laboratorium dostępni są pod numerem telefonu 730 198 003, a także mailem: kontakt@jlaboratoriumbiznesu.pl.

Najnowsze

To Top