Biznes - inwestycje

Miasto zacieśnia współpracę z KSSE

Jaworzno już od kilku lat blisko współpracuje z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Na początku sierpnia Gmina podpisała umowę w KSSE, która przyspieszy wszystkie działania związane z rozwojem Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego.

W miniony czwartek (4 sierpnia) prezydent Jaworzna Paweł Silbert podpisał umowę z prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Januszem Michałkiem i wiceprezes Moniką Bryl, na pozyskanie inwestorów do jaworznickiej strefy. Zgodnie z umową KSSE ma poszukiwać nowych inwestorów i będzie odpowiedzialna za aktywizację terenów w Jaworznickim Obszarze Gospodarczym. KSSE wzięła na siebie także obowiązek przygotowania nieruchomości do sprzedaży od strony formalnej. – Jaworznicki Obszar Gospodarczy jako teren poprzemysłowy posiada ogromny potencjał do zagospodarowania. Zależy nam na tworzeniu nowych terenów dla inwestycji zaawansowanych technologicznie, które są niezwykle ważne w kontekście transformacji energetycznej – mówi Janusz Michałek, prezes KSSE.

Jaworznicki Obszar Gospodarczy to nowa strefa przemysłowa w okolicy ulicy Wojska Polskiego, w której w najbliższych latach powinny powstawać nowe zakłady i miejsca pracy. Docelowo zatrudnienie tam znaleźć ma nawet 12 tysięcy osób. Gmina już od wielu miesięcy pracuje nad utworzeniem JOG. Ostatnio prace przyspieszyły, po tym jak przedstawiciele Lasów Państwowych i Jaworzna podpisali akt notarialny o zamianie terenów między oboma podmiotami. Było to możliwe dzięki specustawie przyjętej w ubiegłym roku przez rząd. W międzyczasie Rada Miejska na sesji nadzwyczajnej przyjęła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Wojska Polskiego – Północ”, który był konieczny do powołania całego Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego.

Najnowsze

To Top