Bezpieczeństwo

Jeździli na podwójnym gazie

Jaworzniccy policjanci prowadzili kolejną już akcję pn. „Bezpieczny cyklista”, która jest skierowana do niechronionych uczestników ruchu drogowego, rowerzystów i użytkowników hulajnóg. Podczas akcji zatrzymano poszukiwanego i dwóch nietrzeźwych kierujących. Mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa oraz rozdawali elementy odblaskowe.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie przeprowadzili kolejną odsłonę akcji „Bezpieczny cyklista”. Jej celem jest zwracanie uwagi użytkownikom rowerów i hulajnóg – także tych elektrycznych – na konieczność przepisowego korzystania z dróg, a także jazdy z wyobraźnią. Policjanci przy takich okazjach zwracają także uwagę kierowcom pojazdów mechanicznych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji na ulicy Grunwaldzkiej policjanci zatrzymali do kontroli 61-letniego rowerzystę, który popełnił wykroczenie. Podczas sprawdzenie w policyjnych systemach okazał się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd w Krakowie celem odbycia ponad dwuletniego wyroku pozbawienia wolności. W tym samym dniu policjanci z drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. O braku odpowiedzialności może mówić kierujący pojazdem mechanicznym, który podczas kontroli trzeźwości miał blisko promil alkoholu w organizmie i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Warto tutaj przypomnieć, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości.

Źródło: KMP w Jaworznie

Najnowsze

To Top