Sport i rekreacja

Ruszyły rozgrywki Pucharu Polski

W miniony weekend ruszyły rozgrywki piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu chrzanowskiego. Wszystkie trzy ekipy z Jaworzna wygrały swoje mecze i awansowały do kolejnej rundy.

W rozgrywkach organizowanych przez podokręg Chrzanów udział biorą trzy zespoły z Jaworzna – Victoria 1918, Zgoda Byczyna i Ciężkowianka. W pierwszej rundzie pucharowych zmagań los przydzielił jaworznianom, rywali z niższych lig, a nasze drużyny mecze rozgrywały na wyjazdach.

Victoria 1918 mierzyła się z czołową ekipą z A-klasy – Wolanką Wola Filipowska. Początek spotkania zdecydowanie należał do jaworznian, którzy po niespełna półgodzinie gry prowadzili już 2:0 po trafieniach autorstwa Kacpra Grodzkiego i Patryka Fahrenholta. Przed przerwą gospodarze zaliczyli trafienie kontaktowe. W drugiej połowie mimo kilku sytuacji kibice nie obejrzeli już więcej bramek. Victoria co prawda kończyła mecz w 10-kę po czerwonej kartce, ale zdołała dowieźć wygraną do końca i zameldowała się w drugiej rundzie.

Zgoda rywalizowała z przedstawicielem B-klasy – Jutrzenką Ostrężnica. Niespodzianki nie było – byczynianie spokojnie poradzili sobie z niżej notowanym rywalem. Do przerwy podopieczni trenera Wąsika prowadzili 1:0 po bramce Oskara Orawskiego. Na początku drugiej połowy ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Ambitna ekipa Jutrzenki na kwadrans przed końcem zdobyła bramkę kontaktową, ale w końcówce Zgoda potwierdziła, że jest zdecydowanie lepszą drużyną. Po trafieniach autorstwa Macieja Gawłowskiego i Marka Zielińskiego byczynianie wygrali pewnie 4:1. Jako ciekawostkę warto odnotować, że z konieczności w bramce Zgody cały mecz rozegrał zawodnik z pola – Jakub Bąk i jak widać po wyniku, poradził sobie całkiem dobrze.

Problemów z awansem nie miała też Ciężkowianka, która rywalizowała ze Zrywem Brodła. Ekipa z A-klasy nie była w stanie zatrzymać ciężkowickiego walca. Podopieczni trenera Szymona Pieczki wygrali pewnie 4:0. Hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Szymon Nowak, a jedną bramkę dorzucił jeszcze Michał Kucharski.

Kolejna runda rozegrana zostanie 31 sierpnia. Los sprawił, że tego dnia kibice zobaczą kolejne już w tym sezonie derby – Zgoda Byczyna podejmować będzie bowiem Victorię. To oczywiście zapowiada spore emocje. Solidnego rywala wylosowała Ciężkowianka, która będzie gościła zespół Fabloka Chrzanów.