Z miasta

Letnia Profilaktyka z Ciężkowianką

Podczas wakacji LKS Ciężkowianka zapewnia dzieciom sporo atrakcji, przy okazji promując zdrowe wzorce zachowania i życie bez uzależnień. Podczas Warsztatów Sportowo-Rekreacyjnych organizowanych w klubie odbywa się sporo ciekawych zajęć.

Ciężkowianka obecnie realizuje zadanie publiczne „Letnia Profilaktyka w Koronie 2” dofinansowane z budżetu miasta Jaworzna – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Katowicach. Partnerem wydarzenia są Lasy Państwowe w ramach projektu pn. „Leśna Zaprawa – Biegiem do Lasu”.

W ramach przygotowanych spotkań w miniony poniedziałek młodzież i opiekunowie wzięli udział w edukacyjnej pogadance o walorach przyrodniczych lasu z zasłużonym pedagogiem, wieloletnią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie panią Barbarą Kołodziejczyk. Zajęcia w ramach programów profilaktycznych „Radość bez alkoholu – wakacje bez ryzyka” oraz „Nie daj się przemocy w sieci” przeprowadziła pani Anna Grelowska – doświadczona pielęgniarka, edukator w zakresie profilaktyki uzależnień, od lat pracująca m.in. z dziećmi i młodzieżą szkolną. Celem programu jest podjęcie działań zmierzających do ochrony przed agresją w sieci, poprzez poprawę świadomości dzieci na temat niebezpieczeństw, jakie mogą napotkać w internecie oraz wskazanie sposobów obrony przed cyberagresją.

W ramach realizacji zadania odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Policji – starszą sierżant Anną Tymą oraz rzecznikiem prasowym jaworznickiej Komendy Michałem Nowakiem. W trakcie wakacji mundurowi nie zapominają o bezpieczeństwie dzieci, przeprowadzając rozmowy i pogadanki na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Osobną prelekcję na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego w lesie przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej na czele z Michałem Dylem. Młodzież miała okazję zobaczyć bojowy wóz strażacki oraz samochód policyjny. Po smacznym obiedzie 25 uczestników udało się na zajęcia sportowe pod okiem instruktorów Szymona Pieczki i Andrzeja Majki.

Najnowsze

To Top